Łódź: Koncepcja Widzewa przyjęta, czas na wizualizacje

źródło: Lodz.Sport.pl / WidzewToMy.net

Łódź: Koncepcja Widzewa przyjęta, czas na wizualizacje Już za 10 dni mają być gotowe wizualizacje stadionu łódzkiego Widzewa. Ich oficjalna prezentacja będzie nieco później, ale najważniejsze, że miasto zaakceptowało ostateczną koncepcję stadionu Widzewa.

Reklama

24 października miną trzy miesiące, które firma Mosty Łódź otrzymała od miasta na wykonanie koncepcji nowego stadionu Widzewa. Wczoraj, podczas kolejnego spotkania roboczego, miasto zaakceptowało ostateczny kształt stadionu, na podstawie którego powstaje już makieta i wizualizacje. To oczywiście jeszcze nie szczegółowy projekt budowlany, ale ten powstanie na podstawie koncepcji.

Jak podaje Lodz.Sport.pl, miasto zgodziło się zapłacić ok. milion złotych więcej za poprawę dachu. Według wytycznych miał on pokrywać 80% trybun, ale Mosty Łódź zaproponowały objęcie przekryciem wszystkich widzów w ramach prac dodatkowych. To oznacza, że cena stadionu wzrośnie nieznacznie, za to nie będzie trzeba na dodatkowe prace rozpisywać nowego przetargu.

Wizualizacje mają zostać przygotowane do 24 października, jednak to miasto zdecyduje, kiedy je upubliczni. Ponieważ zbliżają się wybory samorządowe, należy przypuszczać, że termin publikacji nie przekroczy połowy listopada.

nowy stadion Widzewa wkrótce!

Koncepcja powstała w miejscowej pracowni architektonicznej Ferdzynowie, która już w 2006 roku opracowywała plan modernizacji stadionu przy Piłsudskiego. W tamtej koncepcji (przedstawiona na ilustracjach do tekstu) założenia były częściowo zbliżone do obecnych, na przykład pod względem pojemności, ale realny związek obu planów poznamy dopiero po upublicznieniu nowych wizualizacji.

Stworzenie koncepcji, opracowanie projektu budowlanego, a następnie budowa nowych trybun mają zająć Mostom Łódź 28 miesięcy. Otwarcie powinno nastąpić na początku 2017 roku.

Reklama