Sankt Petersburg: Iluminacja Zenit Areny za 40 milionów

źródło: dp.ru | opracował: MK; autor: michał

Sankt Petersburg: Iluminacja Zenit Areny za 40 milionów Największy budowany w Rosji nowy stadion otrzyma imponujące oświetlenie. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakie możliwości będzie oferowało. Za to już teraz imponuje cena – prawie 450 mionów rubli.

Reklama

Zenit Arena z zewnątrz coraz bardziej upodabnia się do stadionu, który znamy z wizualizacji. W najnowszej fotogalerii z budowy możecie znaleźć zdjęcia pierwszych elementów elewacji. Właśnie tę elewację będzie oświetlać rozległa instalacja oświetleniowa, na którą przetarg właśnie ruszył.

Zenit Arena

Lampy do artystycznego podkreślenia stadionu nocą mają według miasta pochłonąć ok. 448,2 mln rubli, czyli prawie 40 milionów złotych. Wymogi stawiane oferentom to równomierne oświetlenie całej elewacji lampami, z możliwością dynamicznej zmiany kolorów. Taki tryb będzie obowiązywał, gdy na stadionie będą się odbywać imprezy. Mają być jeszcze dwa tryby – codzienny i nocny - z bardziej oszczędnym wykorzystaniem lamp.

Przetarg potrwa do 30 września, wtedy mija termin składania ofert. Ta najkorzystniejsza ma zostać wybrana i ogłoszona 3 października. Prace nad iluminacją ruszą jednak na dobre dopiero w 2015 roku, ponieważ aktualnie prace nie są dość zaawansowane.

Reklama