Rzym: Roma o krok bliżej nowego stadionu

źródło: football-italia.net; autor: michał

Rzym: Roma o krok bliżej nowego stadionu AS Roma osiągnęła porozumienie z burmistrzem Rzymu. Ignazio Marino dał zielone światło budowie, choć to jeszcze nie koniec urzędniczej ścieżki. Stadion ma być gotowy w 2017 roku.

Reklama

W czwartek doszło do decydującego spotkania reprezentantów AS Romy z burmistrzem Rzymu Ignazio Marino. Obie strony wyszły zadowolone. Dla miasta wielka inwestycja Romy to w sumie ok. 3 tys. miejsc pracy, a dla Romy aprobata burmistrza toruje drogę do otwarcia Stadio della Roma w 2017 roku.

Nuovo Stadio della Roma

Klub otrzymał podczas spotkania zapewnienie, że jeszcze przed otwarciem do terenów na Tor di Valle zostanie podciągnięta jedna z linii metra. Miasto da Romie prawo do wyłącznego korzystania z terenów stadionu na 30 lat, a po upływie tego terminu prawo pierwokupu. Klub nie będzie więc teraz ponosił kosztów związanych z kupnem działki.

To nie koniec walki o nowy 52-tysięcznik. Projekt musi jeszcze zyskać aprobatę władz regionu Lacjum. – Wczorajszy dzień był historyczny dla Romy, ale codziennie pracujemy nad pisaniem kolejnych kawałków tej historii. Trzeba wciąż dopracować tysiące szczegółów. Ale projekt polityczno-ekonomicznego planu jest określony, więc liczymy, że i następny krok będzie pozytywny – zadeklarował w piątkowym wywiadzie z Radio Roma dyrektor Mauro Baldissoni.

Reklama