Nowy stadion: McLane Stadium

źródło: własne; autor: michał

Nowy stadion: McLane Stadium Najświeższy dodatek do amerykańskich akademickich lig futbolowych jest już otwarty i zawitał do bazy Stadiony.net. Kosztował tyle, ile nasze stadiony Euro 2012. Można go porównać?

Reklama

McLane StadiumFot: Mike Davis (cc: by-nc-sa)

Budowa nowego stadionu dla Baylor University ruszyła nad rzeką Brazos w 2012 roku. W przeciwieństwie do poprzedniego domu klubu Baylor Bears, miejsce dla nowej areny zaplanowano na terenie kampusu akademickiego. Stadion stanął co prawda po drugiej stronie rzeki, jednak został połączony kładką z resztą ośrodka, w dodatku leży wzdłuż głównej alei miasta.

McLane StadiumFot: burroughsmvp

Architekci z pracowni Populous zaprojektowali trybuny o trzech poziomach, otwarte po południowej stronie, w kierunku kampusu. Dzięki temu widzowie mają widok budynków akademickich i centrum Waco, a uniwersytet ma też miejsce na ewentualną dalszą rozbudowę. Na trybunach znalazło się miejsce dla 39 sal, 74 skyboksów oraz ponad 4 tys. miejsc biznesowych o dwóch standardach.

Robocza nazwa projektu wartego ponad 260 mln $ brzmiała Baylor Stadium, jednak zmieniono ją na cześć rodziny McLane, która sfinansowała  istotną część prac.

Reklama