Niemcy: Budowa w Erfurcie wystartuje wkrótce?

źródło: MDR.de / thueringer-allgemeine.de | opracował: MK

Niemcy: Budowa w Erfurcie wystartuje wkrótce? Rot-Weiß Erfurt otrzymali wypowiedzenie najmu dla biur, które mają na stadionie. To znak, że wkrótce ruszy długo wyczekiwana przebudowa. Po jej zakończeniu Steigerwaldstadion pomieści prawie 22 tysiące widzów.

Reklama

Klub FC Rot-Weiß Erfurt poinformował o otrzymaniu wypowiedzenia najmu dla biur zajmowanych na Steigerwaldstadion. W najbliższych miesiącach klub będzie więc pakować manatki i przeniesie się do tymczasowej siedziby możliwie blisko swojego domu. To jednocześnie sygnał, że sprawa przebudowy rusza.

SteigerwaldstadionFot: Christopher Voitus (cc: by-sa)

W lipcu tego roku komisja konkursowa wybrała siedem finałowych koncepcji, które teraz zostaną przedstawione radnym z miejskich komisji. W listopadzie ma zostać ogłoszony główny wykonawca, który będzie mógł zabrać się do prac przygotowawczych jeszcze w tym roku. Budowa właściwa będzie zależna od uzyskania kompletu pozwoleń, ale nie powinna ruszyć później niż wiosną 2015.

Zaplanowano już pożegnalny mecz „Czerwono-Białych”. 8 października zmierzą się z holenderskim FC Groningen.

Nowy stadion, choć nie jest jeszcze znany jego ostateczny wygląd, ma pomieścić 21,8 tys. widzów na w pełni zadaszonych trybunach. Obiekt zachowa dotychczasowy układ z bieżnią lekkoatletyczną.

Reklama