Lublin: Stadion odebrany, kolejne imprezy zapowiedziane

źródło: DziennikWschodni.pl | opracował: MK

Lublin: Stadion odebrany, kolejne imprezy zapowiedziane Miasto podpisało już wszystkie protokoły odbioru Areny Lublin. Stadion jest więc już przejęty przez MOSiR, a miasto ogłasza kolejne plany imprez na najbliższe miesiące – pisze „Dziennik Wschodni”.

Reklama

„Dziennik Wschodni” potwierdza, że miasto podpisało ostatni już protokół odbioru i cała Arena Lublin została przejęta od wykonawcy. Stadion przechodzi więc w wyłączny zarząd MOSiR. Choć poszukiwanie sponsora oficjalnie zacznie się dopiero w przyszłym roku, obiekt jest przygotowany na otwarcie i ma ciekawe plany imprez.

Arena LublinFot: Arena Lublin

Wydarzeniem inaugurującym Arenę Lublin będzie widowisko „Talent czy Factor” 27 września, w którym zmierzą się uczestnicy i jurorzy dwóch programów TVN. Wbrew pierwszym zapowiedziom wstęp nie będzie darmowy, ale też cena biletu nie jest wysoka – to 15 zł, niezależnie od wybranego sektora. Część dochodu będzie przeznaczona na cele charytatywne.

4 października odbędzie się Turniej Orlików, a 9 października oficjalne otwarcie piłkarskie – mecz Polska-Włochy U20. Nie jest wciąż pewne, czy będzie transmisja z tego spotkania, ale władze miasta zapewniają, że prowadzą rozmowy w tej sprawie.

Z kolei 12 października dojdzie do meczu oldbojów Ukraina – Reszta Europy. Można się spodziewać Andrija Szewczenki po stronie ukraińskiej, a rywalami mają być znane twarze z Realu Madryt, FC Barcelony czy Manchesteru United.

Urząd Miasta chce również przenieść na Arenę Lublin część miejskiego Sylwestra, nie rezygnując z koncertu na Placu Litewskim.

Reklama