Londyn: Wembley rozbłysło na nowo

źródło: własne; autor: michał

Londyn: Wembley rozbłysło na nowo Partnerstwo z multimedialnym sponsorem przyniosło pierwszą wyraźną zmianę na Wembley. Ogromny łuk otrzymał setki lamp LED i może jaśnieć milionami kombinacji kolorystycznych.

Reklama

W minionym tygodniu pierwszy raz uruchomiono 228 wielkich lamp LED, które zostały rozmieszczone równomiernie na łuku górującym na Wembley. Sięgający 133 metrów wysokości łuk teraz nie tylko jest podświetlany, ale może też emitować obrazy. Oczywiście w ograniczonym zakresie z uwagi na jego powierzchnię i układ, ale pierwsze efekty są efektowne.

Wembley

Docelowo, od marca 2015, instalacja ma reagować na bieżące wydarzenia. Chodzi nie tylko o te na boisku (np. strzelona bramka), ale też te w mediach społecznościowych. Łuk będzie mógł reagować na trendy na Twitterze czy wyniki innej aktywności użytkowników.

Oczywiście służy też bardziej prozaicznemu celowi – rozświetlany na jasno niebiesko i żółto reklamuje firmę EE. To właśnie EE zostało sponsorem oraz partnerem multimedialnym Wembley i zapowiedziało wprowadzenie wielu technologicznych nowinek.

Właśnie poznaliśmy najbardziej widowiskową z nich. Rozpięty na ponad 300 metrów łuk jest nocą widoczny z odległości wielu kilometrów i jak nigdy wcześniej, będzie teraz przykuwał wzrok dzięki zmieniającym się barwom.

Reklama