Elbląg: Nowa trybuna do końca roku?

źródło: portEl.pl | opracował: MK; autor: michał

Elbląg: Nowa trybuna do końca roku? Jeszcze w tym roku ma stanąć kolejna stalowa trybuna po wschodniej stronie stadionu w Elblągu. Jest też zielone światło dla rozbiórki łuków, dlatego dalsze prace nie będą wstrzymane w 2015 – zapewniają miejscy urzędnicy.

Reklama

Jeszcze w tym tygodniu ma ruszyć przetarg na wykonanie nowej trybuny stalowej po wschodniej stronie stadionu przy Agrykola 8 w Elblągu. Sektory dołączą do już ustawionych stalowych trybun, które zajmują ok. połowę długości boiska. Zakładając rozstrzygnięcie w terminie, rozbudowa może zakończyć się jeszcze w 2014 roku.

Jako kolejna ma się pojawić trybuna południowa, przy ul. Wspólnej. Istniejące tam aktualnie betonowe łuki według niektórych doniesień miały być zabytkowe, jednak miasto dementuje taki stan. - Stadion nie jest wpisany do rejestru zabytków, zabytkowym budynkiem jest jedynie Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola – wyjaśnia dla portEl.pl Elżbieta Gieda, zastępca dyrektora ds. inwestycji DRID. – Stadion jest obiektem leżącym w otoczeniu zabytku, a Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wydał nam pozwolenie na rozebranie betonowych łuków stadionu.

Prace od strony południowej zaczną się jeszcze w tym roku, a od północnej – w 2015. Istniejący budynek klubowy otrzymał zielone światło do rozbudowy, ponieważ jest wystarczająco silny, by wytrzymać nadbudowę.

Otwarta pozostaje kwestia wykonawcy systemu identyfikacji widzów. Na tę rolę w niedawnym przetargu znów nie było chętnych, dlatego po jeszcze jednej nieudanej próbie miasto będzie mogło wybrać wykonawcę z wolnej ręki.

Reklama