Bergamo: „Mamy projekt, chcemy budować”

źródło: football-italia.net; autor: michał

Bergamo: „Mamy projekt, chcemy budować” Prezes włoskiej Atalanty apeluje do władz miejskich, by przekazały klubowi stadion. Idąc w ślady Juventusu i Udinese klub chce samodzielnie zbudować nowe trybuny.

Reklama

Antonio Percassi, prezes Atalanty Bergamo, zadeklarował chęć kompletnej przebudowy Stadio Atleti Azzurri d’Italia. Prace można jego zdaniem zakończyć już w 2017 roku, ale jest pewien warunek. – Jeśli rada miasta da nam dzierżawę na 99 lat, jak to było w przypadku Udinese, wtedy weźmiemy się za stadion – deklaruje Percassi.

Stadio Atleti Azzurri d'Italia

Prezes zapewnia też, że projekt przebudowy jest już gotowy. – Nasza koncepcja jest opracowana i zostanie zaprezentowana zanim sezon dobiegnie końca. Jest kilka etapów, ponieważ musielibyśmy zburzyć trybunę północną, potem południową i ostatecznie również honorową – wylicza szef Atalanty. Ostatnią trybunę chce zachować, ale przebudować, dokładając więcej miejsc, a z zewnątrz nowe funkcje komercyjne.

W ten sposób w Bergamo powstałby stadion typowo piłkarski o prostej konstrukcji. Dzisiejsza infrastruktura jest szczególnie uboga za bramkami, gdzie istnieją stare łuki o słabej widoczności i niskim standardzie. Z uwagi na dużą odległość od boiska klub postawił w pierwszych rzędach tymczasowe trybuny, ale to rozwiązanie doraźne.

Reklama