Wrocław: Odwołanie odrzucone, jest wykonawca Olimpijskiego

źródło: Wroclaw.Gazeta.pl | opracował: MK

Wrocław: Odwołanie odrzucone, jest wykonawca Olimpijskiego Dla podatników to niekoniecznie najlepsza informacja – będzie drożej niż oferowała firma Molewski. Ale szybkie rozpatrzenie przez Krajową Izbę Odwoławczą ucieszy inwestora, który ma mało czasu.

Reklama

Po zaledwie tygodniu od złożenia odwołania znamy już werdykt Krajowej Izby Odwoławczej: protest firmy Molewski odrzucono. Na razie nie ma jeszcze oficjalnego uzasadnienia, będziemy musieli poczekać na nie kilka dni.

Oferent, który za modernizację Stadionu Olimpijskiego zażądał zdecydowanie najniższej ceny (86 mln zł), nie zgadzał się z wykluczeniem jego oferty i wyborem znacznie droższego konkurenta. Spółka Wrocławskie Inwestycje uznała oferowaną cenę za rażąco niską, a do tego znalazła rozbieżności względem zamówienia w proponowanych przez Molewskiego materiałach.

Stadion Olimpijski

Molewski będzie mógł jeszcze zaskarżyć decyzję KIO do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Skarga taka nie wstrzyma jednak postępowania przetargowego, a to kluczowa sprawa. Modernizacja ma już bowiem znaczne opóźnienie, a musi być ukończona w 2016 roku.

Po dzisiejszej decyzji KIO wykonawcą oficjalnie będzie już konsorcjum pod przewodnictwem Inter-System. Wybrani wykonawcy zaproponowali realizację prac za ok. 120 mln zł.

Reklama