Rzeszów: Wschodnia trybuna zastąpi Stali główną?

źródło: Sport.pl | opracował: MK

Rzeszów: Wschodnia trybuna zastąpi Stali główną? Miasto planuje przygotowanie pod wschodnią trybuną przy Hetmańskiej infrastruktury, która docelowo miała się znaleźć po zachodniej stronie - podaje Sport.pl. Czy kolejne sektory mają jeszcze szansę na powstanie?

Reklama

Urząd miasta złożył wniosek, by radni udostępnili środki budżetowe na wyposażenie wschodniej trybuny przy Hetmańskiej. Choć szczegółowej kwoty samorządowcy jeszcze nie poznali, rada miasta dała zielone światło.

Już we wrześniu ma ruszyć przetarg, a w nim uwzględnione mają być szatnie, pomieszczenia dla sędziów, delegatów, zaplecze sanitarne i inne powierzchnie. Wśród nich również infrastruktura dla VIP-ów i mediów, muzeum Stali Rzeszów i pomieszczenia do dyspozycji klubu. Całość miałaby powstać w pierwszym kwartale 2015.

Stadion Stali RzeszówFot: Bogdan Szczupaj, StadionMiejski.eRzeszow.pl

Całe zaplecze ma odpowiadać wymogom UEFA, PZPN i Ekstraklasy. W dużym skrócie, na wschodniej trybunie powstanie cała infrastruktura, którą pierwotnie przewidziano po przeciwległej stronie boiska. Tam jednak nie ma kolejnej nowej trybuny, a miasto nie ma na nią pieniędzy.

Oficjalnie magistrat wciąż stara się skończyć przebudowę stadionu. – I nie zapomnieliśmy o konieczności dalszej rozbudowy stadionu. Cały czas szukamy źródeł finansowania, ale niezbędny jest także odpowiedni poziom sportowy rzeszowskich piłkarzy – mówi prezydent Tadeusz Ferenc.

Jednak podobnie Ferenc zapewniał w 2012 roku, kiedy oddawano wschodnią trybunę. Wskazywał środki unijne i ministerialne jako możliwe wsparcie dla inwestycji. W ciągu dwóch lat nie udało się jednak pozyskać dofinansowania na ten cel i w kolejnej perspektywie finansowej UE będzie jeszcze ciężej.

Reklama