Madryt: Sąd wstrzyma przebudowę Bernabeu?

źródło: Reuters

Madryt: Sąd wstrzyma przebudowę Bernabeu? Sąd Najwyższy w Madrycie nakazał wstrzymanie zmian, które umożliwiłyby rozbudowę Estadio Santiago Bernabeu. Nie jest jednak pewne, czy decyzja będzie mieć realny wpływ na plany Realu.

Reklama

Grupa ekologów Ecologistas en Acción wniosła skargę do Sądu Najwyższego, by zablokować rozbudowę Estadio Santiago Bernabeu. Zdaniem opozycjonistów plany nie powinny być realizowane, ponieważ Real Madryt jest jednym z klubów, w sprawie których trwają śledztwa Komisji Europejskiej. Chodzi o możliwą nielegalną pomoc miasta dla klubu sprzed 18 lat.

Sprawa ma jednak pośredni związek, ponieważ od paru lat pojawiają się oskarżenia, że miasto (znów) idzie Realowi na rękę, zmieniając plan zagospodarowania przestrzennego okolic stadionu. Zmiany umożliwią dobudowanie galerii handlowej, hotelu i biur do ściany Bernabeu.

I właśnie te zmiany w miejskim planie nakazał wstrzymać Sąd Najwyższy wczoraj. Real nie skomentował sprawy, ale magistrat już zapowiedział, że będzie protestował w sprawie tej decyzji. Ponieważ jednak Real nie ogłosił jeszcze dokładnego harmonogramu przebudowy, nie jest przesądzone, czy decyzja sądu wpłynie na termin prac.

BernabeuWiz: RealMadrid.com / Ribas Arquitectos

BernabeuWiz: RealMadrid.com / Ribas Arquitectos

Reklama