Lublin: Budowa skończona, kiedy pozwolenia?

źródło: DziennikWschodni.pl | opracował: MK

Lublin: Budowa skończona, kiedy pozwolenia? Na Arenie Lublin nie ma już robotników, ale nie można jeszcze korzystać z obiektu. Najpierw musi go zaaprobować sanepid, potem nadzór budowlany. Kiedy?

Reklama

Nowy stadion w Lublinie został przekazany przez wykonawcę zgodnie z planem, czyli 31 lipca. To co prawda plan zrewidowany i przedłużony o miesiąc, ale mimo wszystko poślizg względem pierwotnego terminu jest niewielki.

Teraz nadszedł czas na odbiory. Miejski inwestor sprawdza wykonane prace, co powinno zakończyć się jeszcze w sierpniu. Po tym kroku MOSiR oficjalnie przejmie kontrolę nad Areną Lublin. Jednak nie tylko miejscy urzędnicy mają coś do powiedzenia w sprawie stadionu.

Arena Lublin

Zwróciliśmy się z prośbą o przekazanie ewentualnych uwag i wydanie opinii. Odpowiedzi mamy dostać w ciągu 14 dni. Następnie wystąpimy do nadzoru budowlanego o zgodę na użytkowanie. Będziemy wnioskować przy tym o klauzulę natychmiastowej wykonalności – mówi dla „Dziennika Wschodniego” Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Zaplanowane na 13 września otwarcie powinno odbyć się bez przeszkód. Ratusz zamierza zaprosić mieszkańców na imprezę rozrywkową. 21 września na Arenie Lublin zaplanowano część pikniku naukowego, a w październiku powinny się tu odbyć pierwsze mecze. 9 października zagrają Polska i Włochy U20, a później gospodarzami staną się Motor i Lublinianka.

Reklama