Łódź: Projekt stadionu Orła jeszcze jesienią?

źródło: PAP / własne | opracował: MK

Łódź: Projekt stadionu Orła jeszcze jesienią? Choć najtańsza oferta opiewała na dwukrotnie niższą kwotę, ostatecznie miasto zapłaci ok. 700 tys. zł za koncepcję, projekt budowlany i wizualizacje nowego stadionu Orła Łódź.

Reklama

Jeszcze w maju zakończyło się postępowanie dotyczące projektu nowego stadionu Orła Łódź. Jednak podpisana właśnie umowa z firmą Koszt-Bud w tamtym zestawieniu była jedną z wyższych. Najtańsze oferty mieściły się w granicach 400 tys. zł, a ta wybrana ostatecznie to koszt 698 tys. zł dla władz Łodzi. I tak suma jest jednak znacznie niższa niż szacowano w budżecie, w którym na 2014 rok przewidziano milion złotych na dokumentację.

Podpisanie umowy oznacza, że do 28 listopada ma nie tylko powstać dokumentacja projektowa, ale też – według informacji PAP – powinno już być wydane pozwolenie na budowę. Należy się spodziewać, że prezentowany wtedy plan budowy będzie się różnił od przedstawionej w lutym koncepcji wykonanej na zlecenie Orła Łódź.

Orzeł ma być głównym beneficjentem projektu, ale pierwszy nowoczesny stadion żużlowy w Łodzi będzie inwestycją w całości publiczną. Pierwsze szacunki mówią, że obiekt na ponad 10 tys. widzów można postawić już za 40 mln zł.

stadion Orła - wstępna koncepcja

Reklama