Samara: Budowa ruszyła, budżet ustalony na 1,3 mld zł

źródło: własne | MK

Samara: Budowa ruszyła, budżet ustalony na 1,3 mld zł W minionym tygodniu formalnie rozpoczęła się budowa nowego stadionu w Samarze. W tym tygodniu poznaliśmy z kolei jego wartość. Do 2017 roku rząd wyda na obiekt ok. 14,5 mld rubli, choć to nie ostateczna kwota.

Reklama

Dokładnie 22 lipca odbyła się ceremonia rozpoczęcia budowy w Samarze. Nowy stadion jest budowany z myślą o Mistrzostwach Świata 2018 i ma być gotowy w 2017 roku. Za wykonanie odpowiada firma PSO Kazań z Tatarstanu.

Wartość inwestycji jest aktualnie szacowana na 14,5 mld rubli, a całość pokryją fundusze federalne. To dobra wiadomość dla samorządu, jednak w budżecie nie została uwzględniona suma ok. 700 mln rubli wydanych dotąd na projekt areny. Środki będą przekazywane do Samary w transzach po ok. 4 mld rubli rocznie, a w 2017 do zapłacenia pozostanie suma 1,5 mld.

Nowy stadion będzie się charakteryzował wyjątkowo rozległą kopułą, której średnica w skrajnych punktach będzie osiągała ok. 330 metrów. Pod wysoką na 60 metrów konstrukcją znajdzie się miejsce dla 44-45 tys. widzów, w tym ok. 1200 VIP-ów w lożach.

Stadion Samara

Reklama