Nowa budowa: Ruszyły prace na Ashton Gate

źródło: własne | MK

Nowa budowa: Ruszyły prace na Ashton Gate Słynna 86-letnia trybuna Wedlock Stand zaczyna znikać z krajobrazu Ashton Gate. Za 6 tygodni konstrukcji już nie będzie, a grunt zostanie przygotowany pod nową trybunę. To pierwsza faza całkowitej przebudowy Bristol City.

Reklama

Ashton GateDokładnie o 11:00, czyli w południe czasu polskiego, w Bristolu ruszyła pierwsza z dwóch wielkich inwestycji stadionowych. Oczekiwana od wielu lat przebudowa Ashton Gate była przygotowywana od wielu miesięcy. Zaraz po zakończeniu ligowego sezonu w maju tego roku ruszyła wymiana murawy, a także usuwanie wszystkich ruchomych elementów z południowej trybuny.

To właśnie od Wedlock Stand zaczęła się planowana na ok. 3 lata przebudowa. Dziś pierwsze elementy runęły, a za ok. 6 tygodni po trybunie nie będzie śladu. Sama rozbiórka zakończy się znacznie wcześniej, ale pod stojącą od 1928 roku trybuną znajdują się odpady, które trzeba wcześniej usunąć. Dopiero po przygotowaniu gruntu będzie można ruszyć z budową nowej trybuny.

Ashton Gate

W sezonie 2014/15 dla kibiców dostępne będą trzy trybuny, a ciągłe wykorzystanie stadionu jest zapewnione dzięki wymianie murawy, która zakończyła się w czerwcu. Kolejna trybuna ma ruszyć po zakończeniu rozgrywek.

Po zakończeniu prac w 2016 roku stadion będzie miał już 27 tys. miejsc siedzących z możliwością przekształcenia niektórych z nich na stojące. Co prawda w meczach piłkarskich to wciąż nielegalne, ale w rugby – jak najbardziej. A ze stadionu będą korzystać zarówno Bristol City, jak i Bristol Rugby. Oba kluby należą do spółki Bristol Sport, która za całkowite przeobrażenie swojego obiektu zamierza zapłacić ok. 45 mln funtów (235 mln zł).

Reklama