Lublin: Stadion Miejski zatrudnia przed rozruchem

źródło: KurierLubelski.pl / DziennikWschodni.pl

Lublin: Stadion Miejski zatrudnia przed rozruchem We wrześniu pierwsza impreza, w październiku pierwszy mecz. Do tego czasu Stadion Miejski ma zatrudniać ok. 20 osób zamiast dzisiejszych 5 – wylicza KurierLubelski.pl.

Reklama

Aktualnie nowy Stadion Miejski w Lublinie zatrudnia 5 osób. Poza głównym menadżerem Konradem Klechą są to m.in. specjaliści z branży energetycznej, sanitarnej, ekspert od murawy. W najbliższym czasie liczba pracowników ma wzrosnąć do ok. 20 osób w 12 specjalnościach.

- Chodzi o pracowników, którzy będą odpowiadali za bieżące utrzymanie obiektu, jak też specjalistów od marketingu i sprzedaży, od pracy których będzie zależał wynik finansowy arenymówił dla „Kuriera Lubelskiego” rzecznik prasowy MOSiR Miłosz Bednarczyk. I dodawał. – W niektórych specjalnościach zatrudnionych będzie więcej niż jedna osoba, chodzi np. o elektryków.

Stanowiska trzeba zapełnić w najbliższych tygodniach, ponieważ Stadion Miejski wkrótce będzie się przygotowywał do swoich pierwszych istotnych wydarzeń. Na razie zaplanowane są trzy. Oficjalną imprezą otwarcia będzie koncert 13 września. Magistrat na razie nie zdradził jeszcze, kto zagra przed lubelską publicznością.

Tydzień później arena przy Krochmalnej ma być częścią Pikniku Naukowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Na sportowe otwarcie stadionu poczekamy do 9 października. – To będzie mecz reprezentacji młodzieżowych Polska-Włochy – informuje Artur Kapelko z zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sprawie przyznania meczu U20 Lublinowi zapadła już ostateczna uchwała zarządu PZPN. Nie są jeszcze znane ani ceny biletów, ani godzina tego spotkania.

Aktualnie największa inwestycja sportowa w Lublinie jest ukończona w ok. 90%.

Reklama