Lublin: Pierwsze testy iluminacji Areny Lublin za nami

źródło: KurierLubelski.pl | opracował: MK

Lublin: Pierwsze testy iluminacji Areny Lublin za nami Wczoraj w Lublinie odbyły się pierwsze próby nocnego oświetlenia elewacji. To kolejny etap przybliżający nas do otwarcia Areny Lublin dla publiczności.

Reklama

Już we wrześniu po raz pierwszy Arena Lublin będzie gościć widzów. 13 września odbędzie się tu koncert, tydzień później część pikniku naukowego. W październiku pierwsze mecze – Polski i Włoch U20, a także Motoru i/lub Lublinianki.

Na każde z tych wydarzeń stadion może zmieniać barwy zależnie od potrzeb organizatora. Lampy zamontowane w podłożu oraz na słupach podtrzymujących trybuny będą miały barwy żółte i niebieskie przy okazji meczów Motoru, a biało-czerwone. Właśnie ułożenie lamp i produkowane przez nie światło były przedmiotem analiz wczoraj, podczas pierwszych prób iluminacji.

- Iluminacja ma osiem podstawowych programów. Może to być zarówno iluminacja statyczna, jak i zmieniające się obrazy np. w formule fali świetlnej. Na fasadzie stadionu będzie też można komercyjnie odtwarzać np. filmy - podkreśla Marzena Szczepańska, dyrektorka Wydz. Inwestycji i Remontów UM Lublin.

Arena LublinFot: UM Lublin

Arena LublinFot: UM Lublin

Arena LublinFot: UM Lublin

Arena LublinFot: UM Lublin

Reklama