Lublin: A jak Arena Lublin

źródło: KurierLubelski.pl / DziennikWschodni.pl

Lublin: A jak Arena Lublin Ruszyły przymiarki do instalacji neonów z nazwą stadionu w Lublinie. Przy Krochmalnej wkrótce napisane będzie Arena Lublin, choć rozmowy z potencjalnymi sponsorami jeszcze trwają.

Reklama

We wtorek ruszyło przymierzanie wysokiego na ok. 2m napisu na elewacji lubelskiego stadionu miejskiego. Arena Lublin – tak będzie brzmiała całość, na razie zwiastowana jedynie pierwszą literą. Napis w białym kolorze będzie ozdobiony neonową obwódką w kolorze czerwonym. Razem z zieloną iluminacją fasad pozwoli to stworzyć barwy Lublina.

Do biało-czerwono-zielonej kolorystyki nie trzeba się jednak przyzwyczajać, ponieważ stadion będzie mógł zmieniać barwy. Na razie powstało 8 stałych zestawów kolorystycznych dla elewacji. – Gdy będzie grała polska reprezentacja, to fasada stadionu będzie w kolorze biało-czerwonym, gdy Motor - to żółto-niebieskim. A np. podczas koncertów może się mienić barwami tęczy – mówi Marzena Szczepańska, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin.

Arena LublinFot: UM Lublin

Choć napis ma się pojawić na elewacji wkrótce, nie jest jeszcze przesądzone, jaka będzie oficjalna nazwa obiektu. Człon Arena Lublin najpewniej pozostanie, ale może zostać uzupełniony nazwą sponsora. Rzeczniczka prezydenta Lublina Beata Krzyżanowska przypomina, że rozmowy z potencjalnymi partnerami są w toku.

Stadion gotowy na 98%

Prace budowlane i wykończeniowe są już na ukończeniu. Na drugim i trzecim poziomie stadionu robotnicy zrobili wszystko, co mieli zrobić, pozostało im tylko sprzątanie – informuje Urząd Miasta. Zaawansowanie prac jest szacowane na 98%, a wszystkie roboty mają się zakończyć w ciągu dwóch tygodni. Później pozostaną odbiory i testy przed pierwszymi wydarzeniami.

W przyszłym tygodniu mają się odbyć próby systemu iluminacji, równocześnie planowane są próby ustawienia oświetlenia, pojawią się też telebimy. Wielkie ekrany będą miały po 32 m2 powierzchni i zawisną w dwóch narożnikach obiektu.

Reklama