Glasgow: Startują Igrzyska Wspólnoty 2014

źródło: własne | MK; autor: michał

Glasgow: Startują Igrzyska Wspólnoty 2014 Dziś na Celtic Park ok. 40 tys. widzów będzie oglądać ceremonię otwarcia Commonwealth Games. Z powodu imprezy dopiero na początku sierpnia Celtic będzie w stanie wrócić na swój stadion.

Reklama

Już dziś wieczorem na największym piłkarskim stadionie w Szkocji odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk Wspólnoty 2014. Na potrzeby wydarzenia zamknięto główną trybunę Celtic Park, która została przysłonięta przez rekordowy telebim. Długi na aż 100 metrów ekran ma powierzchnię 1100 m2 i ma dziś być „oknem na świat” podczas ceremonii.

Celtic Park

Trwające 10 dni igrzyska organizowane przez Glasgow gromadzą sportowców z 71 narodów, w tym Malezji. Wymieniamy ją celowo, ponieważ podczas dzisiejszej ceremonii mają zostać uczczone ofiary z malezyjskiego samolotu zestrzelonego nad Ukrainą.

Z powodu wielkiej imprezy na Celtic Park nie mogą grać nominalni gospodarze obiektu. Wczorajszy pojedynek z KR Reykjavik musiał zostać przeniesiony na Murrayfield, ponieważ w tym czasie w Glasgow odbywały się ostatnie próby. Celtic przeszedł po wygranej 4:0 i teraz czeka na zwycięstwo Legii Warszawa lub St. Patrick’s Athletic.

Według naszych informacji wciąż nie jest pewne, gdzie zostanie rozegrany mecz przeciwko Legii. Po ceremonii otwarcia Celtic Park ma zostać uprzątnięte i oddane klubowi, jednak terminy są bardzo bliskie. Jeśli Legia wygra dziś z Irlandczykami, rewanżowe spotkanie odbędzie się w Szkocji 5 lub 6 sierpnia, czyli trzy dni po zakończeniu Commonwealth Games. Pierwotnie Celtic planował przenieść również mecz trzeciej rundy do Edynburga, jednak wtedy zakładano, że „The Bhoys” będą gospodarzami pierwszego spotkania, nie rewanżu.

Reklama