Tychy: Przyjeżdża dach nowego stadionu

źródło: Edukacji7.pl

Tychy: Przyjeżdża dach nowego stadionu Pierwsze elementy dźwigarów dachu dotarły na ul. Edukacji 7 w Tychach. Teraz w miejscu przyszłego boiska kratownice są montowane razem i będą wkrótce podnoszone. A potem kolejne i tak aż do ukończenia konstrukcji.

Reklama

Wczoraj spółka Tyski Sport po raz pierwszy pokazała publicznie zdjęcia dźwigara dachowego, który jest montowany na specjalnym stanowisku wewnątrz przyszłego Stadionu Miejskiego. Stanowisko ułożone wzdłuż trybuny głównej to miejsce łączenia czterech mniejszych kratownic w cały segment, który następnie będzie podnoszony ponad trybuny.

Są one montowane na odpowiednich stanowiskach w środku budowli i przygotowywane do montażu na przeznaczonych miejscach nad obiektem. Obecnie zamontowano elementy dźwigarów i połączono je wszystkimi wymaganymi wzmocnieniami poprzecznymi. W dalszej kolejności następne elementy zostaną dołączone do powstającej konstrukcji w taki sposób, aby tworzyły całość z elementami poprzecznymi – tłumaczy Zbigniew Kraszewski, dyrektor kontraktu spółki Tyski Sport SA.

Po zakończeniu montażu dźwig kołowy uniesie konstrukcję na docelową wysokość ponad trybunami. Zwolnione stanowisko montażowe zajmą kolejne kratownice czekające na montaż i podniesienie.

Przy Edukacji 7 trwa również montaż żelbetowej konstrukcji trybun. Na wschodzie ruszyło układanie stopni , podczas gdy największy zakres prac w żelbecie wykonywany jest na południowej trybunie, najmniej zaawansowanej. Na placu przed stadionem widać również pierwsze ustawione krawężniki przygotowane do układania nawierzchni dróg i trawników.

Stadion Miejski w TychachFot: Michał Rus, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Stadion Miejski w TychachFot: Michał Rus, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Reklama