Rzym: Romie uda się sprzedać nazwę stadionu?

źródło: Goal.com

Rzym: Romie uda się sprzedać nazwę stadionu? AS Roma poinformowała, że firma CAA Sports będzie komercjalizować nowy stadion klubu. Rzymianie liczą, że nie podzielą losów Juventusu, któremu zewnętrzny partner sponsora nie znalazł do dziś.

Reklama

AS Roma podpisała umowę z firmą CAA Sports, częścią Creative Artists Agency, na komercjalizację nowego stadionu. W grę wchodzi przede wszystkim znalezienie głównego sponsora dla 52-tysięcznika, ale również pozyskanie mniejszych partnerów i klientów biznesowych.

Stadio della Roma

- Ok. 2 miesiące temu wykonaliśmy bardzo ważny krok naprzód, ogłaszając długo oczekiwany plan stworzenia nowego stadionu i światowej klasy areny rozrywkowej. Dzisiejsza współpraca z CAA Sports, najlepszymi w branży, to ważny krok w kierunku urzeczywistnienia tej wizji – oświadczył James Pallotta, który w 2011 roku przejął klub.

Włochy to rynek, na który tak zaawansowane podejście do komercjalizacji stadionów dopiero wchodzi. Dowodem tego jest fakt, że bardzo silny wizerunkowo Juventus, aktualny mistrz Włoch, do dziś nie znalazł sponsora dla swojego nowego stadionu – najnowocześniejszej areny piłkarskiej w kraju. Dla „Juve” sponsora szuka Sportfive.

Reklama