Nowy projekt: DC United Stadium

źródło: własne; autor: michał

Nowy projekt: DC United Stadium Zanim powstanie, minie dekada od kiedy klub stara się o jego budowę. Czy najnowsze wizualizacje okażą się szczęśliwe? Pierwszy werdykt już wkrótce, podczas głosowania radnych.

Reklama

DC United to dziś najbardziej utytułowany klub piłkarski w MLS. Co z tego, skoro od powołania nie ma własnego stadionu? Wciąż użytkuje stary RFK Stadium, który służy powstał dla potrzeb baseballu. Tymczasem od 2006 roku United szukają działki pod nowy, własny obiekt.

DC United StadiumWiz: DC United

Po Poplar Point i Prince George’s County nowy stadion DC United ma stanąć w Buzzard Point, na południu Waszyngtonu. Działacze teren wytypowali już w 2011 roku, jednak problemem okazała się własność terenów. Budowa stadionu na ok. 20 tys. widzów ma być możliwa dzięki partnerstwu z miastem.

DC United StadiumWiz: DC United

Obiekt, w połączeniu z wykupem działek pod budowę oraz rozbudowanym centrum komercyjnym przy stadionie ma pochłonąć ok. 300 mln $. Za samo postawienie stadionu ma odpowiadać klub, jednak liczy na wsparcie miasta w pozostałych wydatkach.

Od wczesnych faz prac nad koncepcją celem był stadion w stylu europejskim, z całkowitym zadaszeniem trybun i zamkniętą bryłą. Ostateczną wizję pokazano w czerwcu 2014 nie bez powodu, ponieważ już 26 czerwca swoją opinię na temat współpracy z DC United mają wyrazić miejscy radni.

Reklama