Austria: W Wiedniu powstanie Allianz Stadion

źródło: własne

Austria: W Wiedniu powstanie Allianz Stadion Gigant ubezpieczeniowy podpisał kolejne partnerstwo w sprawie nazwy stadionu, tym razem z Rapidem Wiedeń. W najbliższych dniach zobaczymy, jak będzie wyglądał.

Reklama

Rapid Wiedeń potwierdził podpisanie umowy sponsorskiej z firmą ubezpieczeniową Allianz. W ramach partnerstwa nowy stadion klubu będzie nosił nazwę Allianz Stadion.

Dyrektor Rapidu Werner Kuhn zapewnia, że po upublicznieniu wizualizacji kibice będą bardzo zadowoleni. – Allianz Stadion będzie najnowocześniejszym stadionem w Austrii, z ciekawymi rozwiązaniami dla widzów i imponującą architekturą – powiedział Kuhn. Oficjalna prezentacja odbędzie się we wiedeńskim ratuszu już 10 czerwca, a dokona jej główny wykonawca, firma Strabag.

Jeśli uda się uzyskać pozwolenie na budowę, prace nad rozbiórką Hanappi-Stadion mogą ruszyć już tego lata. Ewentualna decyzja o odłożeniu projektu w czasie może zapaść do 26 czerwca, jednak Rapid liczy na bezkolizyjną realizację. Jeśli plan uda się zrealizować, już w 2016 roku stadion będzie gotowy.  

Dla firmy Allianz to już umowa sponsorska dla stadionu. Aktualnie ubezpieczyciel jest promowany przez Allianz Arenę (Monachium), Allianz Park (rugby, Londyn), Allianz Stadium (Sydney), Allianz Rivierę (Nicea), Allianz Parque (Sao Paulo).

Reklama