USA: W Sacramento postawią stadion w 3 miesiące

źródło: sacbee.com

USA: W Sacramento postawią stadion w 3 miesiące Prace ruszyły w marcu, a zakończą się na początku czerwca. Nowy stadion Sacramento Republic pomieści… parokrotnie mniej widzów niż potrzeba. Za to będzie też naprawdę tani.

Reklama

Budowa Bonney Field, nowego stadionu piłkarskiego w północno-wschodnim Sacramento (Kalifornia) ruszyła w połowie marca. Już za ok. trzy tygodnie, w pierwszych dniach czerwca, obiekt będzie gotowy.

Tak szybki czas budowy zawdzięcza bardzo prostej konstrukcji ze stalowych prefabrykatów. Jednocześnie trzy trybuny o pojemności 8 tys. widzów będą miały całe niezbędne zaplecze oraz sztuczne oświetlenie. To wszystko powstaje za… 3 miliony dolarów, czyli poniżej 10 milionów złotych.

Do 2016 roku swoje mecze rozgrywać tu będzie zespół Sacramento Republic, który rozpoczął działalność w 2012. I choć jest bardzo młody, dwa jego pierwsze mecze na używanym tymczasowo Hughes Stadium przyciągnęły na trybuny prawie 38 tysięcy widzów, co jest rekordową liczbą dla całej ligi USL Pro. Republic nie grają jeszcze w MLS, ale zamierzają wejść do tej ligi w 2016. Właśnie wtedy wyprowadzą się z Bonney Field na planowany aktualnie większy stadion.

Bonney Field

Reklama