Tychy: Roboty naprzód, Euro 2017 na horyzoncie

źródło: Edukacji7.pl

Tychy: Roboty naprzód, Euro 2017 na horyzoncie Trzy trybuny osiągnęły już maksymalną wysokość, a prace betonowe trwają z każdej strony przyszłego stadionu przy Edukacji. I dobrze, ponieważ stadion może być areną młodzieżowego Euro 2017.

Reklama

Jak relacjonuje spółka Tyski Sport, budowa nowego Stadionu Miejskiego w Tychach ma dziś wiele frontów robót. Prace w żelbecie można podzielić na te prowadzone od początku do końca na placu budowy oraz montaż prefabrykatów.

Prefabrykaty lądują głównie na ustawionych już ryglach w północnej i zachodniej części stadionu. Tam szybko przybywa stopni trybun. Z kolei ponad trybunami wylewany jest beton stropów.

- Trybuny zachodnia, północna i wschodnia osiągnęły swoją pełną wysokość przez wykonanie stropów nad drugim poziomem. Rzędy słupów rusztowaniowych podpierają już zabetonowane i jeszcze zbrojone stropy. Prace na trybunie południowej koncentrują się na wykonaniu stropu na poziomie pierwszej promenady dla widzów. Po ich zakończeniu będzie można obejść stadion dookoła - wylicza dla Edukacji7.pl Zbigniew Kraszewski, dyrektor kontraktu z ramienia spółki Tyski Sport S.A.

nowy stadion dla GKS TychyFot: www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Na najbardziej zaawansowanych trybunach północnej i zachodniej naprzód idą już prace instalacyjne i wykończeniowe. Właśnie w tych dwóch częściach stadionu znajdzie się najwięcej infrastruktury, w tym zaplecze dla sportowców, mediów czy klubowych działaczy.

Trwa porządkowanie otoczenia obiektu. W trakcie robót rozbiórkowych zgromadzono znaczną ilość ziemi do wykorzystania przy ukształtowaniu terenu przed ułożeniem chodników i placów postojowych. Wykonano prace odwodnieniowe i ułożono kable elektryczne zasilające lampy oświetleniowe. Na teren budowy dowozi się tłuczeń kamienny służący do wykonania podbudów dróg dojazdowych.

Tak wygląda arena Euro 2017?

Z pojemnością powyżej 15 tys. widzów stadion w Tychach jest rozważany jako jedna z potencjalnych aren Euro U21, które w 2017 roku może trafić właśnie do Polski. Prezes PZPN poinformował o tym władze Tychów w specjalnym piśmie.

nowy stadion dla GKS TychyFot: www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

- To wspaniała informacja. Stadion budujemy po to, aby przeżywać na nim przede wszystkim sportowe emocje. Podczas imprezy tej rangi z pewnością ich nie zabraknie. To także świetna okazja do promocji miasta i całego regionu - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

O staraniach Polski w sprawie Euro 2017 Zbigniew Boniek informował w kwietniu. Argumentował prawami do tej imprezy rezygnację z walki o Euro 2020. Druga z imprez byłaby bardziej prestiżowa, jednak w Polsce odbyłyby się najwyżej 4 mecze, wszystkie na Stadionie Narodowym. Euro 2017 to w sumie 21 spotkań w 6 polskich miastach.

Reklama