Turcja: Futbol na pomoc ofiarom tragedii

źródło: własne; autor: redakcja

Turcja: Futbol na pomoc ofiarom tragedii Po katastrofie górniczej w Somie władze TFF podjęły decyzję, by na parę sposobów pomóc rodzinom ofiar i poszkodowanym. Utworzono specjalne konto, a mecz o Superpuchar Turcji został przeniesiony w pobliże miejsca tragedii.

Reklama

Przypomnijmy, że we wtorek w tragicznym wypadku w kopalni w Somie na zachodzie Turcji zginęło prawie 300 osób. Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana, ponieważ trwają poszukiwania zaginionych.

Skala katastrofy jest tak ogromna, że turecki związek piłkarski (TFF) postanowił przenieść mecz o Superpuchar Turcji na stadion w Manisie (ok. 80km na południe od Somy). Całkowity dochód z prestiżowego meczu między Galatasaray i Fenerbahce trafi do rodzin ofiar. Mecz odbędzie się 15 lub 16 sierpnia.

TFF postanowiła również przekazać 5 mln lir (ponad 7 mln zł) na rzecz osób dotkniętych tragedią. W poniedziałek 19 maja na miejsce tragedii pojedzie też narodowa reprezentacja, wyrażając wsparcie dla poszkodowanych.

Manisa 19 Mayyis StadiStadion w Manisie nie należy do największych z pojemnością niespełna 17 tysięcy (przez to zysk nie będzie najwyższy), jednak przeniesienie meczu tak blisko miejsca tragedii ma być formą hołdu.

Reklama