Tokio: Elementy stadionu narodowego w całym kraju

źródło: Yomiuri.co.jp

Tokio: Elementy stadionu narodowego w całym kraju W ramach pożegnania stary stadion narodowy Japonii zostanie rozłożony na kawałki, które zaczną wędrówkę i nowe życie w innych częściach kraju – relacjonuje „Yomiuri Shimbun”.

Reklama

Podczas gdy japońscy kibice żegnają się ze stadionem narodowym tego kraju, już powstają plany zagospodarowania pozostałych po nim elementów. Po rozpoczynającej się w lipcu rozbiórce obiekt zostanie ponownie wykorzystany w różnych częściach kraju.

Zapotrzebowanie na krzesełka zgłosiło miasto Kitakami, gdzie w 2016 r. odbędą się narodowe igrzyska Japonii. Powędruje tam 6200 siedzisk. Z kolei murawa zostanie rozdysponowana pomiędzy boiska szkolne, na których rozegrane zostaną mistrzostwa kraju. Już wcześniej zapowiedziano, że ocalony zostanie znicz olimpijski, który na czas budowy nowego stadionu wyjedzie z Tokio, by powrócić w 2019.

W tej chwili nie jest jasne, co stanie się z resztą wyposażenia. Jeśli nie wpłynie więcej wniosków o przekazanie jego fragmentów, najpewniej będą one sprzedawane jako pamiątki, by wesprzeć budżet budowy następcy. Stadion Igrzysk 2020 ma być jednym z najdroższych na świecie.

Reklama