Sosnowiec: Ludowy wyprzedany pierwszy raz od lat?

źródło: Sport.pl

Sosnowiec: Ludowy wyprzedany pierwszy raz od lat? W najbliższą sobotę Zagłębie Sosnowiec może wskoczyć na miejsce promowane awansem do I Ligi. Przy tej okazji może paść rekord ostatnich lat na widowni. Mecz z Polonią Bytom może oglądać nawet 5 tysięcy ludzi.

Reklama

Już o 18:00 w najbliższą sobotę Zagłębie na własnym stadionie zmierzy się z Polonią Bytom. Mecz gospodarzom daje szansę na awans do I Ligi, a przyjezdnym na wygrzebanie się z zagrożenia spadkiem. Do tego lokalny wymiar spotkania dodaje derbowej atrakcyjności.

Nic więc dziwnego, że Zagłębie liczy na wyprzedanie Stadionu Ludowego. Dotąd sprzedano 1400 wejściówek, czyli więcej niż gospodarze gromadzili widzów jesienią 2013. Ostatnie dni to jednak bardzo duże zainteresowanie – niedawny pojedynek z liderem tabeli (Chrobry Głogów) zwabił na Ludowy aż 4 tysiące kibiców.

- Kibice wyrobili pięć tysięcy kart kibica i na mniej więcej taką frekwencję liczymy podczas sobotniego meczu. […] Jeżeli bilety będą rozchodziły się w takim tempie, to wiele wskazuje na to, że w dniu meczu kasy będą zamknięte. Może być tak, że część spóźnialskich na obiekt nie wejdzie – mówi dla Sport.pl Maciej Wasik z biura prasowego klubu.

Ostatni raz tak wysoka liczba widzów (ok. 5 tys.) była w Sosnowcu notowana podczas zeszłorocznego meczu Pucharu Polski przeciwko Wiśle Kraków. W lidze granicę 5 tysięcy udało się ostatnio osiągnąć 22 sierpnia 2009, gdy rywalem był Ruch Radzionków.

Już wkrótce nie trzeba będzie fatygować się do klubu, żeby kupić bilet na Zagłębie. - Klub jest już gotowy do uruchomienia sprzedaży biletów przez Internet. Właściwie czekamy tylko na sygnał firmy, która będzie obsługiwała tę usługę. Liczymy, że stanie się to jeszcze w tym sezonie - mówi pracownik Zagłębia.

Reklama