Singapur: Otwarcie kopuły odłożone w czasie

źródło: Goal.com

Singapur: Otwarcie kopuły odłożone w czasie Szlagierowe derby Singapuru z Malezją miały zainaugurować nowy narodowy stadion pierwszego z krajów. Jednak mecz został odłożony w czasie, by odpowiednio go przygotować.

Reklama

Wczoraj wieczorem futbolowa federacja Singapuru (FAS) poinformowała, że nie odbędzie się w planowanym terminie mecz Singapur-Malezja. Zaplanowane na czerwiec „derby grobli” miały być otwarciem nowego stadionu narodowego, ale musiały zostać przełożone. Oficjalny powód to chęć optymalnego przygotowania się do meczu.

- Odzew, jaki dostaliśmy w sprawie tego meczu, potwierdził nasze przekonanie, że mecz Singapur-Malezja zawsze ściągnie tłumy. Biorąc pod uwagę spodziewaną wysoką frekwencję, a także by zapewnić naprawdę niezapomniane przeżycia dla każdego widza, FAS zdecydował, że potrzebuje więcej czasu – wyjaśnił sekretarz generalny FAS, Winston Lee.

Nieoficjalnie problemem może być sam stadion. Boisko, które było naturalnie wysiewane na miejscu, nie jest jeszcze gotowe na przyjęcie żadnej dużej imprezy. Trwają również prace nad innymi elementami konstrukcyjnymi największej na świecie kopuły.

Nowa data meczu nie została jeszcze podana, jednak obie narodowe federacje zapewniają, że szukają optymalnego terminu.

Reklama