PZPN: Superpuchar powraca, na razie na Łazienkowską

źródło: własne

PZPN: Superpuchar powraca, na razie na Łazienkowską Polski Związek Piłki Nożnej przejmuje na powrót od Ekstraklasy SA organizację Superpucharu. Mecz ma się zawsze odbywać na stadionie mistrza Polski, a jego termin to niespełna tydzień przed startem sezonu.

Reklama

Po wtorkowym zebraniu rocznym PZPN wiemy więcej na temat nowej formuły meczu o Superpuchar. Mecz powróci na stałe do piłkarskiego kalendarza i ma się odbywać na prostych zasadach: zawsze na stadionie mistrza kraju, zawsze 5 dni przed rozpoczęciem sezonu.

W praktyce oznacza to, że w tym roku Legia na Łazienkowskiej podejmie u siebie Zawiszę Bydgoszcz już 9 lipca. Termin został zaplanowany tak, by o tydzień wyprzedzić mecze kwalifikacyjne UEFA, w których obie drużyny wezmą udział. – Będzie to znakomite przetarcie dla jednej i drugiej drużyny, które siedem dni później będą grały w europejskich pucharach. Czyli taki poważny, dobry, silny mecz towarzyski o coś – mówił prezes Zbigniew Boniek.

Mecz ma się odbywać w formacie 90 minut i ewentualnie rzuty karne, bez dogrywki. Każdy zespół ma otrzymać możliwość wprowadzenia pięciu zmian. Szczegóły powinny zostać przedstawione pod koniec tygodnia lub w pierwszych dniach czerwca, ponieważ PZPN i Ekstraklasa mają oficjalnie potwierdzić przejście meczu pod egidę Związku.

Rozgrywki prowadzone od 2006 roku przez Ekstraklasę SA miały sporego pecha i cieszyły się wątpliwą popularnością. W 2013 Superpuchar nie odbył się wcale, rok wcześniej zbojkotowali go kibice obu klubów (Legii i Śląska), a w 2011 plany powstrzymał brak gotowości Stadionu Narodowego.

Reklama