Praga: Slavia straci stadion?

źródło: aktualne.cz

Praga: Slavia straci stadion? Właściciel Synot Typ Areny wniósł sprawę o uznanie nieważności umowy ze Slavią. Praski klub twierdzi, że dzierżawi obiekt legalnie i umowa jest wiążąca – relacjonuje serwis aktualne.cz.

Reklama

W 2013 Synot Tip Arena, czyli nowy stadion na praskim Edenie, trafił z rąk spółki E Side Property do Vinet. Nowy właściciel oświadczył, że aktualne warunki korzystania z obiektu przez Slavię Praga muszą się zmienić.

Dzisiejsza umowa prowadzi do znacznych strat właściciela, który dokłada do długofalowego funkcjonowania SK Slavia. To nie może dalej trwać – oświadczyła firma Vinet. Spółka 16 maja wniosła do sądu sprawę o uznanie za nieważnej umowy dzierżawy.

Umowę podpisał poprzedni właściciel stadionu. Zdaniem następców jest wieloznaczna, myląca i nie w pełni realizowana przez Slavię. – Jesteśmy zaskoczeni, że takie informacje właściciel kieruje do mediów zamiast najpierw do nas. Według zleconej przez nas analizy aktualna umowa dzierżawy jest jednoznacznie ważna – twierdzi przedstawiciel Slavii, Jiří Vrba.

Reklama