Niemcy: Stadion w Moguncji… przeniesie się do Saarbrücken?!

źródło: saarbruecker-zeitung.de

Niemcy: Stadion w Moguncji… przeniesie się do Saarbrücken?! Ponieważ budowa nowych trybun jest droga, może lepiej kupić je od kogoś? W Moguncji dwie są „do wzięcia”. Czy zostaną przewiezione do Saarbrücken? Decyzja ma zapaść wkrótce – twierdzi „Saarbrücker Zeitung”.

Reklama

Powołana w 2013 przez miasto spółka ds. renowacji bardzo przestarzałego Ludwigsparkstadionu w Saarbrücken otrzymała bardzo trudne zadanie zaplanowania przebudowy w skromnym budżecie. Nie może on przekroczyć 16 mln €.

Powstała więc koncepcja zachowania największej trybuny północnej (wzdłuż boiska) i dobudowania trzech nowych jak najniższym kosztem wewnątrz starej niecki. Plan zatwierdzony przez urząd miasta można zobaczyć poniżej.

Ludwigsparkstadion

Ludwigsparkstadion

Okazuje się jednak, że budowa nowych trybun, nawet bardzo prostych, pochłonie bardzo dużą część planowanego budżetu. Dlatego, by obniżyć koszty, spółka rozważa kupno używanych trybun.

Pomysł nie przyszedł sam – na poprzednim stadionie FSV Mainz w Moguncji dwie trybuny za bramkami zostały niedawno zdemontowane. Nie były potrzebne, ponieważ zespół gra już na Coface Arena, a w ich miejscu mają powstać inne budynki.

Dwie nowe trybuny takiej klasy kosztowałyby ok. 12 mln €. Te w Moguncji mają już kilkanaście lat i są zbędne, dlatego na pewno pozwolą na znaczne oszczędności. Spółka nie zaczęła jednak jeszcze negocjacji, dopiero po zatwierdzeniu propozycji przez miasto wystąpi z wnioskiem o odsprzedaż. Decyzja ma zapaść we wtorek. Obie trybuny mają prostą konstrukcję ze stalowych elementów, dlatego ich transport na dystansie ok. 150km (tyle dzieli miasta) nie powinien być problemem.

Reklama