Niemcy: Dwie trybuny w Chemnitz już po wakacjach?

źródło: FreiePresse.de / własne

Niemcy: Dwie trybuny w Chemnitz już po wakacjach? Budowa nowego stadionu w saksońskim Chemnitz idzie bardzo sprawnie, choć na rozpoczęcie kibice czekali prawie dwa lata. Już w nowym sezonie powinni zasiąść, a raczej stanąć na dwóch nowych trybunach. Relacja „Freie Presse”.

Reklama

Już na starcie sezonu 2014/15 kibice Chemnitzer FC będą mogli skorzystać z nowych trybun. Pierwsza oddana zostanie ta na południu, gdzie prace ruszyły jako pierwsze, już w styczniu tego roku.

Po wyburzeniu starego nasypu teraz kończą się prace fundamentowe. A to oznacza, że wkrótce wykonawca (BAM) zacznie montaż prefabrykatów i trybuna wystrzeli w górę. Scenariusz będzie równolegle powtarzany na północy.

Postęp prac będzie szybki, ponieważ opracowany przez agn-Gruppe nowy stadion w Chemnitz ma bardzo prosty, ekonomiczny projekt. Za niespełna 100 milionów złotych powstaną tu trybuny o łącznej pojemności 15 tysięcy widzów. Z kolei prowadzenie budowy etapami sprawia, że przez cały czas jej trwania do dyspozycji klubu jest nie mniej niż 10 tys. miejsc.

Neues stadion fur Chemnitz

Prace idą zgodnie z harmonogramem, ale nie zawsze było tak kolorowo. Budowa nowego stadionu to temat rozpoczęty kilka lat temu. Pierwszą koncepcję poznaliśmy w 2011, a gotowy stadion miał stanąć w 2013 roku. Tak się nie stało – zmieniono projekt i dopiero w zeszłym roku udało się wybrać wykonawcę.

Cały stadion ma być gotowy w 2015 roku. Po dwóch trybunach za bramkami przyjdzie kolej na nową trybunę zachodnią i wreszcie wschodnią. Nowe nie będą tylko maszty, które zainstalowano jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Reklama