Narodowy: To ma być najlepszy rok

źródło: ISB News / Wyborcza.biz

Narodowy: To ma być najlepszy rok W 2014 spółka PL.2012+ spodziewa się na Stadionie Narodowym ok. 1,5-1,7 mln odwiedzających. Liczba to nie wszystko – kalendarz imprez jest pełny już na prawie dwa lata.

Reklama

Według informacji przekazanych agencji ISB News, spółka PL.2012+ finansuje się samodzielnie. Nie korzystaj już z pieniędzy Ministerstwa Sportu, które były kluczowe dla utrzymania Stadionu Narodowego dotychczas. To oczywiście jeszcze nie oznacza, że zarządzany przez PL.2012+ budynek jest całkowicie niezależny finansowo, ale zmierza w tym kierunku.

To nie wszystko. Operator zapewnia, że ma wypełniony portfel dużych wydarzeń na 2014 i 2015, a zachęca do rozmów o największych eventach na 2016 r.

- Mamy wypełniony portfel wydarzeń, a przymiarki robimy już wręcz na lata 2017-2019. W ubiegłym roku odwiedziło nas 1,3 mln osób, w tym roku szacujemy frekwencję na 1,5-1,7 mln wizyt - już na poziomie topowych aren na świecie. Celem jest wejście do piątki najlepszych obiektów tego typu – powiedział ISBnews prezes Marcin Herra.

- W tym roku będzie łącznie 350 wydarzeń biznesowych, oczekujemy zwiększenia tej liczby w przyszłym roku. Duże wydarzenia (koncerty, wydarzenia sportowe) dają ok. 30% przychodów, długoletnie partnerstwa strategiczne sięgają 20%. To znakomity wynik na tle innych aren i będziemy informować o współpracy z największymi markami, w tym docelowo partnerze tytularnym. Produkty premium, szczególnie loże, oprócz rocznych umów, są coraz częściej wynajmowane na konkretne wydarzenia. Komercjalizacja powierzchni biurowych również postępuje. Szykujemy kolejne 4-5 umów – wymienił Herra w rozmowie z ISBnews.

- Myślę, że będziemy mogli za kilkanaście dni pokazać fajne wyniki. Sytuacja zmieniła się znacząco na lepsze. Mamy bardzo duży wzrost przychodów r/r, przy kontrolowanych kosztach – dodał prezes.

Wczoraj podano informację o podpisaniu kolejnej z serii 11 umów partnerskich. Po dostawcy piwa teraz firma Osram będzie oficjalnym dostawcą oświetlenia. Porozumienie nie jest niespodzianką, ponieważ to właśnie Osram stworzył aktualną iluminację Narodowego.

Reklama