Warszawa: Taki będzie Narodowy z bieżnią (wideo)

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Warszawa: Taki będzie Narodowy z bieżnią (wideo) Dyskobole, kulomioci, skoczkowie i biegacze – ci ostatni na czele z Usainem Boltem – zjadą w sierpniu do Warszawy. Oglądanie ich na specjalnie przygotowanym Stadionie Narodowym kosztuje 39 złotych.

Reklama

23 sierpnia w Warszawie odbędzie się już 5. Memoriał Kamili Skolimowskiej. To jednak pierwsza edycja, która zagości na Stadionie Narodowym. Ponieważ to arena piłkarska w wymiarach, nie ma mowy o umieszczeniu pełnej bieżni, jednak dla sprinterów zdecydowanie wystarczy 8-torowa prosta z dystansem 100 metrów.

Właśnie na tej bieżni pobiegnie „najszybszy człowiek świata”, czyli Usain Bolt, który jest główną twarzą tegorocznego Memoriału. Nie bez powodu jego występ zakończy całą imprezę o 19:15.

Wcześniej, już od 16:00, będzie można podziwiać czołowych polskich i zagranicznych zawodników w innych dyscyplinach: rzucie dyskiem, młotem (dyscyplina Skolimowskiej), pchnięciu kulą, a także skoku wzwyż i w dal.

Ceny biletów na ponad trzygodzinne wydarzenie zaczynają się od 39 złotych (IV kategoria), a następnie rosną do 50 zł (III kat.), 86 zł (II kat.) oraz 169 zł (I kat.). Wejściówki VIP to już znacznie wyższy koszt – 800 zł od osoby. W każdej z grup cenowych jest dostępna pula biletów promocyjnych, tańszych o 15:5 od ceny nominalnej. Dzieci do lat 6, wchodzą pod opieką opiekuna za darmo - bez gwarancji miejsca siedzącego.

Organizatorem memoriału jest Fundacja Kamili Skolimowskiej, której celem statutowym jest pielęgnowanie pamięci o naszej najmłodszej mistrzyni olimpijskiej, która zmarła 18 lutego 2009 roku. Poniżej można obejrzeć na oficjalnej wizualizacji, jak ma być przygotowany Stadion Narodowy na sierpniową imprezę.

Reklama