Narodowy: Pomnik Górskiego wkrótce, Tyskie sponsorem

źródło: portalspozywczy.pl

Narodowy: Pomnik Górskiego wkrótce, Tyskie sponsorem Dzień przed meczem Polska-Niemcy (w październiku) zostanie odsłonięty pomnik Kazimierza Górskiego pod Stadionem Narodowym. Jego budowa zostanie sfinansowana prywatnie.

Reklama

Są pieniądze, jest data odsłonięcia – to dobre wieści z Warszawy dla kibiców, którzy chcieli uhonorowania Kazimierza Górskiego na Stadionie Narodowym. 7 maja Fundacja Kazimierza Górskiego podpisała umowę z Kompanią Piwowarską, producentem Tyskiego. Marka piwa została głównym sponsorem budowy pomnika.

- Tyskie angażuje się w budowę pomnika Kazimierza Górskiego nie tylko przez szacunek do najbardziej utytułowanego polskiego trenera. Bliskie nam jest także jego profesjonalne i wciąż aktualne spojrzenie na futbol - mówi Piotr Jurjewicz, wiceprezes ds. marketingu Kompanii Piwowarskiej.

Inicjatorem budowy pomnika jest powołana w 2011 roku Fundacja Kazimierza Górskiego. Oficjalne odsłonięcie pomnika zaprojektowanego przez Marka Maślańca planowane jest na 10 października 2014 roku, na dzień przed meczem eliminacji Euro 2016 Polska-Niemcy. Monument stanie przed Narodowym, przy wejściu dla kibiców od strony Ronda Waszyngtona.

Przypomnijmy, że pierwotnie sejm podjął uchwałę w sprawie nadania Stadionowi Narodowemu patronatu Kazimierza Górskiego. Ten krok nie miał jednak mocy prawnej i - jak się okazało - sprawczej. By nie zniechęcać potencjalnych sponsorów zbyt długą nazwą zrezygnowano z wpisania "Trenera Tysiąclecia" do nazwy stadionu.

Reklama