Monachium: Wielka modernizacja oświetlenia na Allianz Arenie

źródło: własne

Monachium: Wielka modernizacja oświetlenia na Allianz Arenie Firma Philips poinformowała, że w najbliższym czasie przeprowadzi kompleksową przebudowę iluminacji na Allianz Arenie. Dotąd można było jedynie podświetlać określone poduszki, teraz dojdą do tego ruchome obrazy.

Reklama

Philips podał dziś informację, że podpisał trzyletnią umowę sponsorską z Bayernem Monachium. Z perspektywy naszego serwisu ważniejsze jest jednak, że holenderska firma zupełnie wymieni iluminację stadionu.

Pod ułożoną z poduszek ETFE fasadą znajdzie się aż 390 tys. diod LED. Dzięki nim będzie można nie tylko podświetlać konkretne poduszki, ale też w ramach każdej z nich tworzyć wzór. Dodatkowo stadion będzie mógł emitować ruchome obrazy, stając się gigantycznym ekranem o powierzchni 29 tys. m2. Inwestycja ma znacząco poprawić możliwości komercyjne, ale też da oszczędność aż 60% na zużyciu energii.

To pierwsza tak duża operacja modernizacyjna na otwartym w 2005 roku stadionie. Dotąd Allianz Arena była nieznacznie powiększana, a Bayern zainwestował również w dostęp widzów do internetu.

Allianz Arena

Reklama