Łódź: Ogromne zainteresowanie projektem dla Orła

źródło: Gazeta.pl

Łódź: Ogromne zainteresowanie projektem dla Orła Przetarg na dokumentację projektową doczekał się aż 20 ofert, z czego tylko 5 nie spełnia kryterium ceny. Jeszcze w maju powinniśmy poznać zwycięzcę – relacjonuje Lodz.Gazeta.pl.

Reklama

Przetarg na dokumentację projektową dla nowego stadionu żużlowego Orła Łódź został ogłoszony 23 kwietnia. Czas na przesłanie ofert miał minąć 6 maja, jednak magistrat w Łodzi przesunął go o dwa dni. Wczoraj przyszedł więc czas na otwarcie przedstawionych ofert.

Dobra informacja dotyczy przede wszystkim liczby zainteresowanych firm. W sumie wpłynęło aż 20 różnych ofert, z czego jedynie 5 nie zmieściło się w kryterium finansowym. Miasto uznało, że projekt nie powinien kosztować więcej niż milion złotych i większość oferentów sprostała temu zadaniu.

Stadion OrłaWiz: KŻ Orzeł Łódź

Zdecydowanie najniższa propozycja to ta od GPVT Pracownia Architektoniczna (340 tys. zł). Poniżej 400 tys. zmieścił się również zespół MOMO NTRS Polska (368 tys. zł). Kolejne dwie oferty to Wasko-Projekt (424 tys. zł) i Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD (426 tys. zł).

Dokumenty przygotowane przez wszystkie firmy będą teraz podlegały ocenie miejskich urzędników. Jeśli zgłoszenie GPVT będzie zgodne z wymogami przetargu, to właśnie ta firma przygotuje projekt nowego stadionu. Wyniki oceny powinny być znane jeszcze w maju.

Budowa obiektu jest aktualnie planowana na 2015 rok i ma pochłonąć ok. 40 milionów zł. Eliptyczne trybuny pomieszczą ok. 10,4 tys. widzów.

Reklama