Chorzów: Stadion Śląski będzie miał sponsora?

źródło: Sport.pl

Chorzów: Stadion Śląski będzie miał sponsora? Na razie to tylko piękna zapowiedź Jerzego Buzka. Ten informuje, że w poniedziałek pojawi się w Chorzowie zainteresowana firma. Sprowadzi też na Górny Śląsk prezesa Bońka, by ten rozmawiał z klubami o ich przyszłości – relacjonuje Sport.pl.

Reklama

Jerzy Buzek zaprosił do Chorzowa prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. 4 czerwca Boniek ma spotkać się z władzami klubów w regionie i rozmawiać na temat ich przyszłości w kontekście Stadionu Śląskiego. Buzek liczy, że największe kluby zwiążą swe plany ze Stadionem Śląskim i przypomina o wielkim potencjale regionu, w którym jest najwięcej mistrzostw Polski.

 - Wiem, że Zbigniew Boniek nie przyjedzie na Śląsk i nie powie "budujemy", a następnego dnia stadion zmieni się w plac budowy. Spodziewam się jednak, że powie, iż polska piłka potrzebuje takiego obiektu, żeby organizować tej rangi imprezy, co mistrzostwa Europy kobiet czy mistrzostwa świata do lat 21. W przyszłości na Stadionie Śląskim mogą się też odbywać finałowe mecze Pucharu Polski i spotkania międzypaństwowe. Polska i śląska piłka potrzebują Stadionu Śląskiego - podkreśla profesor Buzek, cytowany przez Sport.pl.

Jerzy Buzek daje też sygnał, że jest poszukiwany sponsor dla Śląskiego. Czy będzie to firma państwowa? – Żyjemy w czasach, gdy państwowe, a nie tylko prywatne firmy, mogą i powinny dotować sport - ten powszechny, zwłaszcza dla młodych, ale też ten wyczynowy, zawodowy. Tak się dzieje w Zagłębiu Lubin czy w GKS Bełchatów. Przykłady tych drużyn są jednak znamienne, bo pokazują, że gdy pieniądze inwestowane w piłkę nożną nie idą w parze z piękną historią i tradycjami, to o trwały sukces jest trudno. Kluby z naszego regionu gwarantują wszystkie składowe sukcesu. Szansą na rozwój piłki w regionie jest też oddanie do użytku Stadionu Śląskiego. W najbliższy poniedziałek, 26 maja, na Śląsku pojawi się prawdopodobny sponsor tytularny tego stadionu – dodaje.

Reklama