Bielsko-Biała: Testy oświetlenia, jest opóźnienie

źródło: Bielsko.Biala.pl / własne

Bielsko-Biała: Testy oświetlenia, jest opóźnienie Wczoraj odbyły się testy nowego oświetlenia meczowego na trzech trybunach nowego stadionu w Bielsku-Białej. Tymczasem według serwisu Bielsko.Biala.pl jest poślizg na budowie.

Reklama

Walczące o utrzymanie Podbeskidzie ma do dyspozycji nieco ponad 3404 miejsc na nowej trybunie północnej, aktualnie jedynej funkcjonującej na budowanym Stadionie Miejskim. Do niedawna klub nie sprzedawał jednak części biletów, ponieważ te znajdowały się bezpośrednio za masywnym słupem oświetleniowym w narożniku.

Teraz sytuacja się zmienia. Wyprzedane z wyprzedzeniem bilety na dzisiejszy mecz z Widzewem objęły także północno-wschodni narożnik. Może to oznaczać, że uda się przed spotkaniem zdemontować pierwszy z czterech masztów, odsłaniając kibicom boisko. Niestety, na razie nie mamy potwierdzenia, czy operacja odbędzie się przed meczem.

Demontaż jednego lub nawet dwóch słupów jest już możliwy, ponieważ wczoraj testowano oświetlenie umieszczone w dachu nowych trybun. Z trzech stron lampy już są, z czwartej przyjdzie poczekać do przyszłego sezonu.

Nie wiadomo za to dokładnie, jak długo będzie trzeba czekać na zakończenie budowy. Pierwotnie zadanie miało się skończyć w drugiej połowie 2014, w trakcie rundy jesiennej. Teraz realna data podawana przez magistrat to przełom 2014 i 2015 roku. To oznacza, że całość nie zostanie oddana do użytku wcześniej niż w rozpoczynającej się w lutym/marcu 2015 rundzie wiosennej.

Poniższe zdjęcia przedstawiają stan na początek kwietnia, kiedy Urząd Miasta zaprezentował ostatnią fotogalerię z budowy:

Stadion Miejski w Bielsku-BiałejFot: Urząd Miasta w Bielsku-Białej

Stadion Miejski w Bielsku-BiałejFot: Urząd Miasta w Bielsku-Białej

Reklama