Ateny: AEK blisko zielonego światła na budowę

źródło: GreekReporter.com

Ateny: AEK blisko zielonego światła na budowę Wstępnych planów rozpoczęcia budowy nie uda się już dotrzymać, jednak AEK Ateny może wkrótce ruszyć z nowym stadionem. Klub porozumiał się z opozycyjną partią Syriza, która pomoże przegłosować budowę.

Reklama

Po długich rozmowach AEK Ateny osiągnął porozumienie z największą partią opozycyjną, Syriza, która podczas najbliższego głosowania ma być za nowym stadionem. Tzw. Artykuł 81, który mówi o zgodzie na budowę stadionu, będzie głosowany już w najbliższych dniach.

By otrzymać zielone światło od Syrizy, klub zobowiązał się zwiększyć liczbę miejsc parkingowych oraz zalesienie okolic stadionu. Wcześniej, w marcu, udało się otrzymać poparcie aktualnej partii rządzącej i ministrów oraz od burmistrza dzielnicy Nea Filadelfeia.

Nowy stadion dla AEK ma stanąć w miejscu zburzonego już historycznego domu klubu, stadionu nazywanego Hagia Sofia. Następca swą architekturą ma nawiązywać do antycznych skojarzeń. Trybuny mają pomieścić ok. 32,5 tys. widzów, a finansowanie ma być prywatne.

Nea Filadelfeia Stadium

Nea Filadelfeia Stadium

Reklama