Zakopane: Konflikt lekkoatletyki z piłką nożną

źródło: GazetaKrakowska.pl; autor: michał

Zakopane: Konflikt lekkoatletyki z piłką nożną Stadion używany przez KS Zakopane straci część boiska na rzecz bieżni. W klubie boją się kosztów wynajmowania innego obiektu, ale miasto nie zamierza zmieniać planów – relacjonuje GazetaKrakowska.pl.

Reklama

Aktualnie stadion przy ul. Orkana w Zakopanem oferuje jedną trybunę dla widzów, po północnej stronie boiska. W ramach wartej 6 mln zł modernizacji ma otrzymać drugą trybunę na południu, tym razem z 400 krzesełkami zamiast ławek dostępnych po przeciwległej stronie boiska.

Jednak nie pojemność, a funkcja stały się przedmiotem gorącej dyskusji. Wczoraj rodzice dzieci szkolonych przez KS Zakopane (w sumie piłkę trenuje w nim 200 osób) spotkali się z urzędnikami magistratu, by rozmawiać o przyszłym wykorzystaniu stadionu.

Kością niezgody jest boisko i jego wymiary. Aktualnie jest małe (98x62) i potrzebuje powiększenia do 100x64m, by zostało dopuszczone do III Ligi lub I Ligi juniorów. Tymczasem magistrat zamierza je pomniejszyć, ponieważ planuje na ciasnym stadionie stworzyć też bieżnię lekkoatletyczną.

- Od 6 lat prowadzimy dyskusje o tym, jak ma wyglądać stadion. Przebudowy nie ma, astadiom popada w ruinę – mówi burmistrz Janusz Majcher. - Piłkarze też będą mogli trenować. Nawet codziennie. Mecze będą mogli rozgrywać na innym obiekcie. Obiecuję, że pomożemy im w opłaceniu kosztów – kończy.

Reklama