Włocławek: Kiedy w końcu oddany będzie stadion?

źródło: radiopik.pl; autor: michał

Włocławek: Kiedy w końcu oddany będzie stadion? Miał być gotowy w listopadzie 2013 roku, a do dziś czeka na podstawowe elementy, jak instalacja krzesełek. Włocławski stadion w najbardziej optymistycznym scenariuszu będzie gotowy w czerwcu. Dlaczego?

Reklama

Pytanie o losy przedłużającej się budowy stadionu włocławskiego OSiR wystosował poseł Marek Wojtkowski. Pierwotnie nowe trybuny przy Leśnej miały być gotowe jesienią minionego roku, jednak do dziś prace nie zostały ukończone.

- Zawiniły przepisy – mówi dla Radio PiK zastępca prezydenta Włocławka Jacek Kuźniewicz, odpowiadając na pytania związane ze stadionem przy ul. Leśnej. - Zmiany prawa wprowadzono już w czasie budowy, dotyczyły one zarówno imprez masowych jak i kategorii obiektów sportowych. Nie sposób było na etapie projektowania w 2010 r. przewidzieć, że w 2013 r. zostaną zmienione przepisy, stąd konieczność wprowadzenia zmian np. w długości boisk rozgrzewkowych i opóźnienia w realizacji.

My przypominamy jednak, że wbrew słowom wiceprezydenta zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych nie były wprowadzane po rozpoczęciu budowy, lecz kilka miesięcy wcześniej.

Modyfikacje zapisów nie miały zresztą wpływu na zasadnicze prace prowadzone na stadionie przy Leśnej i trudno w ten sposób uzasadnić rosnące opóźnienie inwestycji. Aktualnie budowa włocławskiego stadionu ma się zakończyć najwcześniej w połowie czerwca, a najpóźniej dopiero w lipcu.

Reklama