Sao Paulo: Arena Corinthians oddana, choć w budowie

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Arena Corinthians oddana, choć w budowie Wczoraj doszło do symbolicznego przekazania Areny Corinthians jej docelowemu właścicielowi. Minie jednak miesiąc zanim Corinthians zagrają pierwszy mecz na swoim obiekcie, ponieważ budowa… trwa na całym stadionie.

Reklama

Wczoraj Corinthians formalnie odebrali swój nowy dom. To jednak wyłącznie formalność, ponieważ połowa kwietnia była ostatecznym terminem akceptowanym oficjalnie jako zakończenie budowy. Ceremonia w wykończonej już strefie mieszanej pod główną trybuną odbyła się w obecności dziennikarzy.

Jednocześnie jednak na całym stadionie pracowało ok. 1000 robotników. Mają tylko dwa tygodnie, by dokończyć prace, a do zrobienia pozostało bardzo wiele. Dach utrzymuje się już samodzielnie, jednak prace budowlane w narożniku uszkodzonym po listopadowej tragedii wciąż nie zostały zakończone. Trwa również układanie elewacji i poszycia dachu, instalacja krzesełek w ostatnich sektorach. Podobnie wznoszenie tymczasowych trybun za bramkami wymaga jeszcze znacznych nakładów pracy.

Pierwsze imprezy testowe będą miały miejsce jeszcze przed uprzątnięciem placu budowy. 1 maja trybuny zostaną otwarte dla ok. 7 tys. widzów, którzy będą mogli obejrzeć stadion po raz pierwszy. Na boisku zmierzą się robotnicy wznoszący obiekt. Drugim wydarzeniem testowym, tym razem z widownią rzędu 20 tysięcy, będzie mecz Corinthians-Corinthians (aktualni i byli zawodnicy) zaplanowany na 10 maja.

Pierwszy oficjalny mecz, a zarazem otwarcie całości trybun (w tym tymczasowych, dających pojemność aż 68 tysięcy osób) odbędzie się 17 maja. W pojedynku ligowym Corinthians zmierzą się z Figueirense. Klub liczy, że przed oddaniem nowej areny pod zarząd FIFA uda się jeszcze zagrać przeciwko Atletico Paranaense, jednak to nie jest pewne. Otwarcie Mundialu 2014 zaplanowano bowiem na 12 czerwca.

Poniżej przedstawiamy najbardziej aktualne posiadane materiały, z 12 kwietnia:

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Reklama