Lublin: Są pieniądze, będzie modernizacja Lublinianki

źródło: KurierLubelski.pl; autor: michał

Lublin: Są pieniądze, będzie modernizacja Lublinianki Powtórny przetarg na sprzedaż działki przy starym stadionie Lublinianki udało się zakończyć sprzedażą. Tereny warte prawie 7 milionów sprzedane, a fundusze posłużą remontowi obiektu – pisze KurierLubelski.pl.

Reklama

Ratusz znalazł chętnego na kupno terenu, który wcześniej wydzielono z obrębu stadionu. W środę przetarg na sprzedaż parceli wygrał Wojciech Barczentewicz, prywatny deweloper. Był jedynym chętnym. Wylicytował cenę 6 565 000 zł. Całość środków po wpłacie przez Barczentewicza zostanie przekazana na remont stadionu.

Zakres prac nie jest aktualnie znany, ale remont ma się odbyć w przyszłym roku. Przed końcem 2014 powinien z kolei zostać wybrany wykonawca prac.

Najpilniejsze prace to odnowienie trybuny głównej oraz budynku klubowego wraz z zapleczem. Niezbędne jest też odświeżenie wyglądu obiektu od strony ul. Leszczyńskiego, czyli głównego wejścia i wykonanie ogrodzenia – wskazywał Zdzisław Hołysz, prezes MOSiR Bystrzyca.

Rozstrzygnięty w środę przetarg był już trzecim dotyczącym działki o powierzchni ok. pół hektara. W poprzednich dwóch podejściach cena wywoławcza wynosiła 6,9 mln zł.

Reklama