Łódź: ŁKS chce powiększyć trybuny z braku miejsc

źródło: Sport.pl; autor: michał

Łódź: ŁKS chce powiększyć trybuny z braku miejsc Taka sytuacja to w Polsce ewenement – na obu wiosennych meczach ŁKS brakło wolnych miejsc. Dlatego grający w IV Lidze zespół złożył wniosek o zwiększenie pojemności stadionu – pisze Sport.pl.

Reklama

Od rundy wiosennej ŁKS dysponuje miejscem jedynie dla 2200 widzów w związku z rozpoczęciem przebudowy stadionu. Dostępna dla kibiców jest część Galery i tymczasowa trybunka za południową bramką, reszta obiektu została wyłączona z użytku.

Jednak mecze z Jutrzenką Warta i KS Paradyż cieszyły się takim zainteresowaniem, że biletów brakło. Dwa wyprzedane mecze to wynik godny podziwu, a w skali kraju frekwencja na poziomie I Ligi, nie IV Ligi. Dla odbudowywanego Łódzkiego Klubu Sportowego to o tyle ważna informacja, że wpływy z biletów stanowią bardzo istotną, potencjalnie największą część budżetu.

Dlatego ŁKS złożył wniosek o zwiększenie dopuszczalnej pojemności o 200 miejsc. – Uważam, że nie powinno być problemów, aby mecz ze Startem Brzeziny obejrzała większa liczba widzów – twierdzi Zbigniew Jędrzejewski, szef ds. bezpieczeństwa ŁKS-u.

W sezonie 2015/16 ŁKS powinien móc zaprosić kibiców na nową trybunę zachodnią po drugiej stronie boiska (choć przesuniętego). Wtedy powinna być gotowa zadaszona widownia na ok. 5700 osób.

Stadion ŁKS tymczasowoFot: Jareczek, LKSFANS.PL

Reklama