Brazylia: Stadion w Sao Paulo częściowo zamknięty?

źródło: AFP; autor: michał

Brazylia: Stadion w Sao Paulo częściowo zamknięty? Najbardziej opóźniona budowa w Brazylii właśnie została wstrzymana po kontroli w związku z sobotnim wypadkiem. Niewykluczone, że stadion otwierający Mistrzostwa Świata nie zostanie w pełni otwarty.

Reklama

12 czerwca na Arenie Corinthians ma się odbyć mecz Brazylii z Chorwacją. Wymóg FIFA nakazuje arenie otwarcia wyższą od standardowej pojemność. Możliwe jednak, że część trybun zostanie odgórnie wyłączona z użytku.

Wczoraj taką groźbę wydała prokuratura stanowa w Sao Paulo. To efekt inspekcji prowadzonej przez straż pożarną na placu budowy. Strażacy znaleźli 26 nadużyć na sprawdzanym obiekcie po tym, jak w sobotę zginął tu trzeci pracownik.

Inwestor i wykonawca (klub Corinthians oraz Odebrecht) mają natychmiast poprawić warunki pracy. W przeciwnym razie możliwe będzie nałożenie kary przez władze stanowe, również uwzględniając częściowe zamknięcie stadionu na czas Mistrzostw Świata.

FIFA podkreśliła, że tymczasowe wstrzymanie prac na budowie w Sao Paulo nie spowoduje zagrożenia dla terminu oddania stadionu. Teoretycznie całość miała być gotowa za 12 dni, ale ten termin wydaje się dziś nierealny. Testowe otwarcie areny ma nastąpić w połowie maja.

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Reklama