Atlanta: Będzie piłkarski gospodarz dla nowego giganta

źródło: MLSSoccer.com; autor: michał

Atlanta: Będzie piłkarski gospodarz dla nowego giganta Nowy klub piłkarski powstanie w 2017 roku w Atlancie. Zagra na wielkim stadionie zespołu Falcons, którego część trybun będzie można zakryć i rozgrywać mecze przy niższej frekwencji, oczekiwanej dla piłki nożnej.

Reklama

W środę komisarz ligi MLS Dan Garber oraz właściciel Atlanta Falcons Arthur Blank wspólnie ogłosili, że w 2017 roku w Atlancie rozpocznie swoją działalność nowy klub piłkarski. Jego nazwa nie jest jeszcze znana, ale samo powstanie klubu było długo oczekiwane. Co najmniej od pół roku trwały rozmowy na temat kupna licencji na grę w lidze przez Falcons.

Klub jeszcze nie istnieje, ale jego stadion jest już zabezpieczony. Pracownia 360 Architecture opracowała koncepcję nowego domu Atlanta Falcons w taki sposób, by można było zakryć górne poziomy trybun kurtynami, pozostawiając nieco ponad 20 tysięcy miejsc do użytku dla widzów piłkarskich. To pojemność dopasowana do zapotrzebowania piłki nożnej, podczas gdy na mecze futbolu amerykańskiego w NFL dostępnych będzie 65 tys. miejsc.

Kilka miesięcy temu komisarz Garber uznał rozwiązanie kwestii pojemności za niezwykłe i jedyne na świecie, co jednak mija się z prawdą. Podobne rozwiązanie wykorzystuje już na BC Place inny zespół MLS, Vancouver Whitecaps. Kurtyny wyłączające z użytku część widowni są również w Solnej, na Friends Arenie.

Układ na mecze futbolu amerykańskiego:

Falcons Stadium

Układ na mecze ligi piłkarskiej:

Falcons Stadium

Reklama