Anglia: Nowy projekt dla York wkrótce, budowa w marcu

źródło: YorkPress.co.uk; autor: michał

Anglia: Nowy projekt dla York wkrótce, budowa w marcu Plan budowy nowego stadionu w angielskim York napotkał na spore przeszkody, ale jest coraz bliżej realizacji. Ostateczny projekt poznamy latem, a budowa ma ruszyć w marcu 2015 – informuje „The Press”.

Reklama

Pierwotną koncepcję nowego stadionu dla York City FC i zespołu rugby Knights pokazaliśmy Wam po raz pierwszy w 2012 roku. Od tego czasu niestety niewiele w sprawie projektu się działo. Jeszcze w 2012 przełożono start budowy z 2013 na czerwiec 2014. Później okazało się jednak, że w miejscu stadionu żyją chronione traszki, co opóźniło rozwój projektu dalej.

Teraz jednak wszystko ponownie jest na najlepszej drodze, by stadion powstał. Dwóch oferentów rozmawia z miastem na temat prowadzenia projektu. Co istotne, ostatecznie wybrano formułę, w której oferent nie tylko buduje, ale ma też zapewnić projekt, a następnie zarządzać stadionem.

York Community Stadium

W związku z tym wizualizacje wyjściowej koncepcji na pewno nie są ostateczne i należy je traktować wyłącznie poglądowo. Końcowy projekt poznamy najpewniej w sierpniu. Wtedy rada miasta oficjalnie potwierdzi zwycięzcę po kilku tygodniach weryfikacji. Obie firmy oferujące swoje usługi mają czas do końca maja na złożenie ofert.

Wart ok. 19 mln funtów nowy stadion ma mieścić ok. 6000 widzów (potencjalnie jednak bliżej 8000). Jego budowa powinna rozpocząć się w marcu 2015 i potrwać rok.

Reklama